Lato 2018

Lato 2018 – co się działo?

Program zajęć był bardzo bogaty. Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia do pracy z gliną (rodzaje gliny, temperatury wypału, przygotowanie stanowiska pracy, narzędzi), było modelowanie (bryła, metoda wałeczkowa, formowanie z plastra, odlew w formach gipsowych, techniki mieszane), dzieci poznały różnorodne metody zdobienia plastycznego.

Ale to nie wszystko! Uczestnicy warsztatów w praktyce dowiedzieli się co to jest szkliwienie biskwitów (techniki, rozrabianie szkliw, łączenie szkliwa ze szkłem), a także jak zastosować formy gipsowe (lepienie na formach i wylewanie z masy lejnej). Było tworzenie mas plastycznych, technika mozaikowa, a także połączenie ceramiki z metodą decoupage.

Każdy tydzień miał swój temat przewodni. Prace nawiązywały do twórczości wielkich mistrzów: Vincenta Van Gogha, Cloude’a Moneta i Pablo Picasso. 

Warsztaty to nie wszystko: odwiedzaliśmy muzeum, chodziliśmy do kina, były podchody w lesie, bitwa na wodne balony, zabawy animacyjne na świeżym powietrzu.

         

         

tydzień I:

Uczestnicy zajęć wykonywali szkatułki, kota, gwiazdy i księżyc, zdobili kubek, talerzyk i miskę, pracę inspirowaną twórczością Vincenta Van Gogha oraz pracę ceramiczną według własnego projektu.

tydzień II:

Uczestnicy wykonywali domki, żabę, nenufary – liście i kwiaty, zdobili talerzyk, filiżankę i paterę, wykonali pracę inspirowaną twórczością Claude’a Moneta oraz pracę ceramiczną według własnego projektu.

tydzień III:

Uczestnicy wykonywali domki, postać z bajki, portret, zdobili misy, miseczki i wazon, wykonali pracę inspirowaną twórczością Pablo Picasso oraz pracę ceramiczną według własnego projektu.