MAŁY GRAFIK

grafik

piątek:
godz. 16.10-17.00 I GR
godz. 17.10-18.00 II GR
dzieci 3-9 lat

opłata: 90zł / 72zł* msc

Agnieszka Wyłudek

Nauczyciel Grafiki Artystycznej

Grafika warsztatowa dla dzieci

“Mały Grafik”

Na zajęciach dzieci poznają grafikę warsztatową. W twórczej atmosferze uczestnicy zajęć będą projektować i realizować odbitki i nadruki na różnych materiałach. Dodatkowo na zajęciach będzie można poznać różnorodność technik graficznych, w tym monotypii czy linorytu. Tematy zajęć związane będą z kreską, walorem, kompozycją i projektowaniem. Uczestnicy będą również tworzyć proste projekty graficzne i ilustracje książkowe.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Wyłudek. Sztuką zajmuje się od kiedy pamięta. To dla niej pewnego rodzaju opowieść, której zakończenie pozna dopiero kończąc swoje dzieło. Jak twierdzi, Bóg dał jej talenty i pasję w jednym: to malarstwo i grafika. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od wielu lat pracuje z dziećmi prowadząc zajęcia plastyczne i kursy dla najmłodszych. Jest miłośniczką metody nauczania Marii Montessori i Janusza Korczaka.

program

– zapoznanie się z procesem tworzenia matrycy i wykonywania odbitek

– realizacja własnych projektów graficznych

– zapoznanie się z technikami graficznymi: monotypia, gipsoryt, linoryt, kolaż, styrodruk, kalkografia

– zapoznanie się z biografią i twórczością wielkich mistrzów – tworzenie prac inspirowanych twórczością znanych malarzy-grafików

– tworzenie prac inspirowanych metodą Reggio Emilia