MAŁY CERAMIK

Marzena Czulak

Nauczyciel Ceramiki Artystycznej

Ceramika artystyczna dla dzieci

“Mały Ceramik”

Kubeczek na kawę wykonany małymi rączkami córeczki albo ozdobny domek ulepiony przez synka – któż nie wzruszy się patrząc na małe dzieła swoich dzieci. Zajęcia z ceramiki artystycznej to nie tylko dobra zabawa, to również rozwój kreatywności dziecka oraz rozwój…… układu nerwowego i małej motoryki!

– Zajęcia z ceramiki artystycznej świetnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię, uczą otwartości i kreatywnego myślenia. Kontakt z materiałem plastycznym jakim jest glina wspiera dziecko sensorycznie i często działa również terapeutycznie.

Zajęcia prowadzi Marzena Czulak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Edukacja Artystyczna. Interesuje się edukacją alternatywną, aktualnie uczestniczy w kursie Montessori dla nauczycieli. Pomysłodawca i koordynator Pracowni 5 Talentów. W wolnym czasie (choć jest go dość mało) zajmuje się pisaniem ikon i fotografią. W życiu prywatnym mama czwórki cudownych dzieci; od lat zaangażowana w działalność społeczną i kulturalną Trójmiasta.

 

#

program

– zapoznanie z surowcem jakim jest glina i z jej plastycznością

– zapoznanie z poszczególnymi etapami procesu wytwórczego (przygotowanie gliny, formowanie, suszenie, wypalanie, zdobienie)

– zapoznanie z głównymi narzędziami ceramicznymi oraz organizacją i wyposażeniem stanowiska pracy przy wytwarzaniu wyrobów ceramicznych

– poznanie podstawowych metod formowania i zdobienia wyrobów ceramicznych

– przygotowanie wystawy prac na zakończenie roku szkolnego