TWÓRCZY ROZWÓJ

Problemem większości z nas nie jest to, że mierzymy za wysoko i nam się nie udaje – ale to, że mierzymy za nisko i odnosimy sukces.

Ken Robinson

Każde dziecko jest uzdolnione i ma talent – często nie tylko jeden. Wystarczy odrobina kreatywności oraz innowacyjnego podejścia do edukacji, by ten talent wyłapać. A później go pielęgnować i odkrywać kolejne.

Każde dziecko jest kreatywne i twórcze. Jednak wsadzone w ramy dzisiejszego świata często te dwie zdolności gubi. Warto zrozumieć, że kreatywność jest tak samo ważna w edukacji, jak chociażby nauka pisania. Niestety przez wielu twórczość i kreatywność jest spychana na boczny tor. Ważne jest, by próbować, poznawać oraz poszukiwać swoich pasji. A potem nie bać się popełniać błędów. Bo dzięki nim można tworzyć rzeczy oryginalne. 

Większość dzieci zanim dorośnie traci zdolność oswojenia pomyłki i boi się popełniać błędy. A bojąc się błędów pozbawiamy ludzi zdolności do bycia kreatywnymi. Jak mówił Picasso „wszystkie dzieci rodzą się artystami”. Pozwólmy im na to, pomóżmy im odkryć swoje talenty i wspierajmy kreatywność naszych najmłodszych!